Pewnie zastanawiasz się co może mieć moda do pracy fizycznej? Otóż więcej niż mogłoby się przypuszczać! Moda robocza to tak naprawdę wizerunek firmy, którą reprezentuje pracownik wykonując swoją pracę – zwłaszcza dotyczy to obowiązków wykonywanych na świeżym powietrzu, w przestrzeni miejskiej.

Modne ubrania robocze?

Duże firmy z działami PR już dawno spostrzegły, że ubranie robocze dla pracownika to idealna forma na przekazanie dobrego wizerunku przedsiębiorstwa na zewnątrz. Dlatego coraz częściej widzi się pracowników w dopasowany stroju, a nie jak zazwyczaj w rozciągniętych i za dużych ubraniach. Dla przykładu betoniarnia Kalisz dla swoich pracowników zaprojektowała zupełnie nowy strój – łączy on funkcjonalność oraz doskonały wygląd.

Oczywiście nie każda firma ma potężny dział PR i pracowników obeznanych w trendach modowych – ale i dla nich jest rozwiązanie. Wystarczy zgłosić się do firmy, która oferuje profesjonalne usługi w zakresie doradztwa wizerunkowego. Z pewnością pomogą dobrać odpowiednie fasony ubrań oraz pokażą, w jakich miejsca najlepiej umieścić napisy lub logo firmy.

Jak dobrać ubranie robocze

Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę przy wyborze ubrań dla swoich pracowników, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które być może pomogą Ci podjąć trafne decyzje.

Wpierw powinieneś dokładnie przemyśleć jakie ubranie pasuje do branży, w której działasz. Ubrania robocze dla pracowników pełniących obowiązki w biurze będą zupełnie inne niż dla pracowników fizycznych. Ważne, aby rozdzielić te dwa ogólne stanowiska – osoby pracujące w biurze powinny posiadać zarówno koszulkę z długim rękawem i kołnierzykiem, jak i koszulkę z krótkim rękawem. Dodatkowo powinny być one w kolorach zgodnych z kolorystyką Twojego brandu – oczywiście nie każdy kolor pasuje na koszulkę, musisz wziąć pod uwagę również odczucia Twoich pracowników. Jeśli będą źle się czuć w zaproponowanym przez Ciebie ubraniach, ich efektywność z pewnością spadnie.

Ubrania dla pracownika, którego zadania opierają się na pracy fizycznej, z pewnością powinny być trwałe. Nie oznacza to jednak, że każdy element jego stroju powinien być w innym stylu. Ubrania dla pracowników fizycznych mogą być równie stylowe i modne jak dla pracowników pracujących w biurach – wystarczy odpowiednio dopasować kolorystykę i jakość materiałów, która w tym przypadku jest najważniejsza. Cały strój powinien tworzyć spójną kompozycję, aby osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny. Nie zapominaj również, aby reagować na każde uszkodzenie odzieży, zastępując zniszczony element nową sztuką odzieży – w końcu to, jak prezentują się Twoi pracownicy to wizytówka firmy w oczach potencjalnych klientów.

Nie wiele trzeba, aby stworzyć spójną politykę ubraniową dla pracowników – wystarczy przyjrzeć się dokładnie swojemu biznesowi i określić potrzeby poszczególnych grup pracowników. Pamiętaj, że to właśnie pracownicy i ich wizerunek może poprawić renomę Twojego biznesu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *