Oczywiście, że tak! W miarę jak letnie upały zaczynają powoli doskwierać, targowisko znów zaczyna się ożywiać! To, co przyciąga klientów to cała gama różnych ubrań – zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Oczywiście takie targowiska to nie tylko ubrania, ale i wiele unikatowych przedmiotów.

Podczas gdy sprzedawcy przygotowują swoje stoiska, aby sprzedać swoje przedmioty, Ty powinnaś przygotować się do swoich zakupów w tym sezonie. Niezależnie od tego, czy od dzieciństwa chodzisz na targi, czy też ostatnio postanowiłaś – nie ma powodu, dla którego nie możesz robić zakupów jak profesjonalista i oszczędzać na nich pieniądze! To wszystko sprowadza się do kilku prostych rzeczy, o których należy pomyśleć przed pójściem na zakupy!

Zrób listę i ustal priorytety.

Pomyśl o tym, na jakie konkretne przedmioty polujesz i zapisz je. Chcesz wymienić koszulki na coś bardziej modnego lub eleganckiego? Szukasz kilku interesujących elementów do swojej garderoby? Zrób szybką inwentaryzację twoich szaf i biżuterii – być może czegoś ci brakuje!

Ustal budżet

Byłbyś zaskoczony, jak szybko idą pieniądze, gdy szał zakupów bierze górę! Bądź mądra i zaplanuj swój budżet. Które przedmioty są naprawdę potrzebne, a które po prostu chcesz dodać do swojej kolekcji? Ustal kwotę, którą jesteś gotów wydać na konkretną rzecz. Później oblicz całkowity budżet dla tych spontanicznych znalezisk.

Zbadaj rynek

Kiedy już wiesz, czego szukasz i ile jesteś gotowa to nie zostaje Ci nic innego niż udanie się na targ i sprawdzenie poszczególnych stoisk, aby zorientować się, jakiego rodzaju sprzedawcy i ubrania są sprzedawane.

Targuj się

Niezależnie od tego, czy ceny są wywieszone, czy musisz zapytać sprzedawcę, nie wahaj się poprosić o niższą cenę tam, gdzie uznasz to za stosowne. Często zdarza się, że targowi sprzedawcy wyznaczają wyższe ceny, wiedząc, że ich klienci będą prosić o mniej i cieszyć się z udanej transakcji.

Kupować więcej i płacić mniej.

Może się okazać, że niektóre ceny nie podlegają negocjacjom, jeśli jednak kupujesz wiele towarów od jednego sprzedawcy lub dokonujesz zakupów, gdzie sprzedawane są małe towary, takie jak biżuteria, tkaniny lub pojęcia, możesz otrzymać zniżkę na zakup dodatkowych rzeczy. Jeśli na początku nie uda Ci się targować, masz możliwość zakupu więcej i spróbować ponownie.

Oczywiście, jeśli chcesz być prawdziwą łowczynią okazji, nie zapomnij nosić wygodnych butów, które poradzą sobie z dużą ilością pokonanych kilometrów, w zależności. Powinieneś również przynieść swoje własne torby wielokrotnego użytku, aby pomieścić wszystkie swoje ekscytujące nowe znaleziska, ponieważ wielu sprzedawców nie będzie miało plastikowych toreb. Przede wszystkim, baw się dobrze!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *