Wiosenne porządki przydadzą się każdej szafie z ubraniami – dzięki nim zobaczysz czego dawno nie nosiłaś lub co nadaje się już tylko na śmietnik. Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika.

Zorganizuj wymianę ubrań

Zapytaj swoich przyjaciół lub rodzinę, czy byliby zainteresowani udziałem w wymianie ubrań. Każdy może zabrać ze sobą ubrania, dodatki i inne elementy garderoby, których już nie chce. Ta wymiana będzie zupełnie bezkosztowa i może pomóc Tobie i Twoim najbliższym w znalezieniu nowych rzeczy do pokochania.

Znajdź swój styl

Jeśli twoi przyjaciele i rodzina mają tendencję do bycia twoimi najostrzejszymi krytykami, może się to zmienić w niekończący się epizod „Czego nie nosić”. Nie przejmuj się! Znajdź kogoś, kogo styl podziwiasz  i przygotuj się na poszukiwania ubrań w tym stylu! Może połączysz buty i akcesoria, o których nigdy nie myślałaś. 

Sprzedaj nienoszone ubrania

Zminimalizowanie ilości ubrań to świetny sposób na jej odświeżenie garderoby. Sprzedając nadmiar ubrań w szafie, możesz zarobić trochę gotówki i stworzyć miejsce na nowe ubrania. Istnieje wiele miejsc, w których możesz sprzedać swoje ciuchy. A co jeśli ubrania nie nadają się do sprzedaży? Jest na to prosta rada –  wyrzuć je. Jeśli potrzebujesz motywacji do wyrzucania ubrań, chwyć puste pudełko lub worek na śmieci i spraw, aby był Twoim celem, było go zapełnienie. Przestrzegamy jednak przed nadmiernym opróżnianiu szafy – z pewnością znajdą się elementy ubioru, które wręcz trzeba zachować, przykładowo buty treningowe męskie lub damskie. Tych rzeczy nigdy nie powinno zabraknąć w garderobie.

Modyfikacja ubrań

Nie musisz być mistrzem krawiectwa do tego. Nawet coś tak prostego, jak wyprasowanie ozdobnej naszywki lub zamienienie koszulki w top za pomocą nożyczek wystarczy, aby twoje rzeczy zyskały zupełnie nowy wygląd. Możesz również bawić się farbą barwiącą w sprayu, aby nadać akcesoriom nowy wygląd.

Nowy styl?

Czasami nadanie nowego looku nie wymaga żadnych narzędzi a jedynie minimalnego wysiłku. Spróbuj wiązać sznurówki w nowy sposób, podwijaj dżinsy, rękawy. Takie sztuczki stylizacyjne są tak proste, że z pewnością stosowałaś je wcześniej – nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Sprawdź co to jest szafa kapsułowa

Minimalizm w garderobie – inaczej szafa kapsułowa.To wszystko, czego potrzeba, by dopasować garderobę do potrzeb jej właścicielki. Szafy kapsułkowe składają się zazwyczaj z 20 do 30 sztuk ubrań, które można mieszać i dopasowywać ze sobą. 

Chociaż ten poradnik dotyczy twojej obecnej garderoby, to jeśli zdecydujesz się stworzenie szafy kapsułowej to pamiętaj o zakupie wysokiej jakości ubrań. Ograniczy się do krótkiej listy i zrobić zakupy z ostrożnością. Nadmierne wydatki z pewnością nie wpłyną dobrze na budżet domowy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *