To już pewne: na świecie pojawi się maluch. Po pierwszych emocjach, badaniach i nerwowym oczekiwaniu na poznanie płci dzidziusia, przychodzi czas na działanie: w końcu maleństwo musi mieć gdzie mieszkać! Co powinno znaleźć się w pokoju noworodka?

1. Łóżeczko

Łóżeczko to miejsce, w którym (teoretycznie) będzie spało maleństwo. Choć szczerze trzymamy kciuki, by to się udało, wiele maluchów odmawia spania z dala od rodziców. Nie oznacza to, że nie warto próbować: zatem w pokoju każdego noworodka powinno znaleźć się łóżeczko (większość modeli ma rozmiar 120×60, choć można znaleźć również inne wymiary) wraz z wygodnym materacykiem.

2. Pościel

Łóżeczko z materacykiem to nie wszystko, czego potrzebuje noworodek do snu. Oprócz miejsca do spania, niezbędna jest również przyjemna w dotyku, oddychająca pościel. Pamiętaj, że najmłodsze dzieci nie śpią na poduszkach: wybierz za to dobrą jakościowo kołderkę w niewielkim rozmiarze. Niektóre maluchy mają również silną potrzebę bycia ciasno owiniętymi – w takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem może okazać się na przykład otulacz lub rożek. Istnieje spora szansa, że sprawi on, że maluch spędzi noc we własnym łóżeczku!

Pokój dla noworodka
dziecięcy pokoik

3. Komoda/szafa

Zapewne gdy patrzysz na dziecięce ubranka, myślisz sobie, że zajmują naprawdę niewiele przestrzeni? Jeśli planujesz trzymać dziecięce ubranka na „którejś półce w Twojej szafie”, zatrzymaj się. O ile to rozwiązanie może sprawdzić się przez pierwszych kilka tygodni, zapewniamy, że bardzo szybko okaże się, że… maluch zajmie całą Twoją szafę. Prezenty od bliskich, a także rosnące potrzeby malucha sprawią, że niemowlę będzie miało całą masę ubranek, które zajmują sporo przestrzeni. Dlatego też lepiej od razu zainwestować w dopasowaną do wyglądu wnętrza dziecięcego pokoiku szafę lub komodę i układać jego rzeczy właśnie tam. Szafa może okazać się sporym wydatkiem. Jeśli nie jesteście na niego gotowi – z pomocą z pewnością przyjdą szybkie kredyty.

4. Przewijak

Zdziwisz się, ile taki maluch zużywa pieluszek. W ramach pocieszenia: wraz z wiekiem, ilość pieluszek, które przyjdzie Ci przewijać w ciągu doby nieco spadnie, natomiast zdecydowanie wzrośnie… ruchliwość przewijanego. W związku z tym, w pokoiku dziecka z całą pewnością musi znaleźć się wygodny przewijak. Umieść go na takiej wysokości, aby zmiana pieluszki była wygodna zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Możesz również zainwestować w komodę z wbudowanym przewijakiem.

5. Wygodne krzesło dla rodzica

Bez względu na to, w jaki sposób będzie karmione maleństwo, jedno jest pewne: mama lub tata muszą mieć miejsce, w którym wygodnie usiądą. Nocne karmienie dziecka odbije się na jakości snu dorosłych, dlatego warto zadbać choćby o komfort fizyczny podczas nocnych pobudek na butelkę czy pierś.

Jak widać, lista rzeczy, które trzeba zakupić być może nie jest szczególnie długa, jednak aby zakupić dobre jakościowo elementy wyposażenia, trzeba dysponować sporymi środkami. Jeśli aktualnie nie posiadasz tak dużej kwoty, szybkie kredyty mogą uratować sytuację, zwłaszcza jeśli poród zbliża się wielkimi krokami i wiadomo już, że nie uda się uzbierać potrzebnej kwoty na czas. Takie wsparcie finansowe sprawi, że powitacie maleństwo na świecie w iście królewski sposób!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *