Różnego rodzaju torebki i torby są chętnie używane zarówno przez panie, jak i panów. Wygodne i pojemne, pozwalają mieć przy sobie wiele różnych przedmiotów. Które z nich trzeba koniecznie mieć w swojej torebce?

Podstawowe wyposażenie torebki

Wprawdzie każdy właściciel czy właścicielka torebki będzie miała własne zdanie, co powinno się w niej znaleźć, ale jest kilka rzeczy, które naprawdę warto w niej nosić.

Poza tak oczywistymi rzeczami, jak klucze, portfel i dokumenty, niezbędnym przedmiotem będzie telefon komórkowy. Bez niego trudno dziś funkcjonować, ponieważ służy on nie tylko jako środek komunikacji z innymi osobami, ale też jako przenośny komputer i kalendarz. Coraz częściej zastępuje także kartę płatniczą. 

Do torebki warto włożyć mini apteczkę, czyli kilka plastrów i jakieś tabletki przeciwbólowe. Panie powinny pamiętać o zapasowym tamponie. Przyda się też igła z nitką i agrafka. Nie można też zapomnieć o higienicznych chusteczkach.

Mimo, że coraz częściej notatki robimy w smartfonie, przyda się długopis lub ołówek oraz niewielki notes. 

Co jeszcze warto włożyć?

Wyposażenie torebki można oczywiście poszerzać. Warto włożyć do niej powerbank, który pozwoli naładować telefon czy inne urządzenie elektroniczne nawet wtedy, gdy nie będzie dostępu do gniazdka elektrycznego. Wybierając powerbank trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność i inne parametry. Np. powerbank xiaomi ma wiele różnych wersji. Różni się nie tylko wielkością i pojemnością, ale także liczbą portów, ładowaniem przewodowym lub bezprzewodowym czy materiałem obudowy. 

Kolejnym elektronicznym gadżetem, który warto mieć w torebce jest pendrive. Przydaje się, gdy trzeba coś pilnie wydrukować czy przekazać jakieś dane lub zdjęcia.

Przedmiotem, który zajmuje niewiele miejsca, a może bardzo się przydać, jest niewielki scyzoryk, najlepiej wielofunkcyjny. Może wtedy zastąpić nie tylko nóż i śrubokręt, ale i nożyczki czy pilnik.

Przyda się też podstawowe wyposażenie kosmetyczne, czyli pilniczek do paznokci, krem, szminka, krem do rąk, żel antybakteryjny. 

Wiele osób wkłada do torebki coś do przegryzienia, czyli batonik i gumy do żucia. Zamiast słodkiego batonika można włożyć niewielki woreczek z bakaliami lub suszonymi owocami, które nie tylko lepiej zaspokoją napad głodu, ale przede wszystkim są o wiele zdrowsze.

Warto też wrzucić do torebki torbę na zakupy, najlepiej ekologiczną z lnu lub bawełny.

Zadbaj o porządek

Torebki są z reguły bardzo pojemne. Poszukiwania potrzebnej akurat rzeczy często kończą się wyrzuceniem na stół całej zawartości torby. Nie ważne, czy szuka się długopisu, czy powerbanku xiaomi. Wypadają wtedy przeróżne przedmioty, ze zużytymi chusteczkami i papierkami po cukierkach na czele. Czy można takim scenom zapobiec?

Można, a nawet trzeba. Sposób jest prosty. Wystarczy regularnie sprzątać torebkę, wyrzucając z niej niepotrzebne rzeczy. Warto też, kupując nową torebkę, wybrać taką, która ma sporo przegródek i zapinanych kieszeni. Dzięki temu wszystkie niezbędne przedmioty można wygodnie rozłożyć i wtedy niepotrzebne będą długie poszukiwania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *