Pomimo tego, że telewizor zaliczany jest do zdecydowanie najpopularniejszego urządzenia elektrycznego w domu, to jednak w dalszym ciągu jego kupowanie i wybierania potrafi sprawić naprawdę ogromne trudności. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób stara się zdobyć informacje dotyczące tego, na co się powinno zwracać uwagę, gdy przegląda się poszczególne modele w sklepie. Czy wystarczy kupować telewizory xiaomi, aby wybrać dobry model? A może jednak trzeba wiedzieć o tym coś więcej?

Jaki ekran?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybieranie i kupowanie nowego telewizora, jest wzięcie pod lupę jego ekranu. Jest to niezwykle szeroki zakres informacji, ponieważ trzeba tu zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, jak to najczęściej ma miejsce, lecz również na to, w jakiej jest on wykonany technologii.
Zaczynając zatem od drugiego parametru, przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, czy kupuje się model LED, czyli zwykły ekran LCD podświetlany ledami, czy też może jednak wersje OLED, która charakteryzuje się zdecydowanie najlepszą jakością obrazu. Niestety OLED to również niezwykle wysoka cena, która często przekracza 10 tysięcy złotych.
Kolejną sprawą, o której koniecznie trzeba pamiętać, to rozdzielczość ekranu. Najpopularniejsze obecnie wersje telewizorów, to ekrany 4K, które gwarantują nie tylko dobrą cenę, lecz również bardzo dobrą jakość obrazu. Obecnie nie ma już sensu kupować wersji Ful HD, ponieważ różnica w cenie względem wersji 4K nie jest zbyt wysoka, a jakość obrazu wręcz przeciwnie, jest znacznie gorsza. Oczywiście na rynku da się znaleźć jeszcze wersje 8K, lecz ich cena jest niezwykle wysoka, a ilość materiału w takiej rozdzielczości zwyczajnie jest bardzo mała. Byłby to więc zakup zupełnie nieekonomiczny.
W przypadku przekątnej ekranu koniecznie trzeba mieć na uwadze to, z jakiej odległości będzie się oglądało telewizor, ponieważ to właśnie z niej wynika zalecana wielkość ekranu.

Jakie system?

Kolejną sprawą o bardzo dużej wadze, jeśli chodzi o wybranie telewizora, jest zdecydowanie się na model z systemem android, lub też z fabrycznym, wykonanym przez producenta. Które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze? Szczególnie mocno poleca się telewizor z androidem, ponieważ tak wersja ma przede wszystkim znacznie większe możliwości od strony instalowania na nim dodatkowych aplikacji, które niejednokrotnie zwiększają w bardzo ciekawy sposób możliwości danego urządzenia.

Jakie dodatki?

Nie da się również ukryć, że obecne telewizory to nie tylko same ekrany i możliwości wyświetlania filmów, lecz również wiele innych, bardzo ciekawych funkcji, które potrafią nawet zwykłą telewizję zmienić w naprawdę rewelacyjne widowisko. Mowa tu jest np. o funkcji Ambilight, czyli o diodach led, które wyświetlają na ścianie kolory odpowiadające barwie znajdującej się na ekranie. Taka funkcja powoduje, że telewizor staje się bardzo efektownym urządzeniem, a oglądanie na nim filmów to zupełnie innego typu doświadczenie, którego koniecznie trzeba spróbować.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *